Soukromá střední škola gastronomie

Již více než 30 let

Odborný výcvik

Odborný výcvik – praktické vyučování tvoří významnou součást přípravy žáků v gastronomických oborech.

  • Žáci tříletého oboru Kuchař- číšník mají přípravu rozvrženu do týdenních cyklů ( jeden týden  teoretické vyučování ve škole, druhý týden – praktické vyučování na vybraných pracovištích). Během tříletého studia vystřídají žáci několik pracovišť a poznají různé druhy provozů 
  • U čtyřletého oboru gastronomie je frekvence praktického vyučování rozdílná. V 1. a 2. ročníku konají žáci odborný výcvik jeden den v týdnu, ve 3. a 4. ročníku pak dva dny v týdnu.
  • U obou oborů pracují studenti na pracovištích pod vedením instruktora, který má na starosti maximálně 3 studenty. Za odvedenou práci pobírají studenti každý měsíc finanční odměnu – “ kapesné“.

Praktickou část výuky konají žáci na pečlivě vybraných a mnohaletou spoluprací prověřených pracovištích. 

Stručný přehled některých vybraných pracovišť odborného výcviku:

Four Season Prague hotel

Pětihvězdičkový hotel se nachází na pražském Starém městě a nabízí jedinečný výhled na Pražský hrad a Karlův most. Skládá se ze tří historických objektů z barokního, klasicistního a neorenesančního období propojených novou moderní budovou. Restaurace Allegro (dnes restaurace Cottocrudo) byla první restaurací s Michelinskou hvězdou v zemích východního bloku. Nedávno byla oceněna podruhé. Naše škola spolupracuje s tímto špičkovým hotelem od jeho počátku. Někteří naši absolventi zde zaměstnaní, byli již opakovaně vysláni i na zahraniční stáže v tomto mezinárodním hotelovém řetězci

Hotel Adria Prague

Známý hotel, s více než stoletou tradicí, se nachází v samém centru Prahy na Václavském náměstí v těsném sousedství Františkánské zahrady. V podzemních prostorách hotelu se nachází podzemní restaurant z roku 1912. Jedinečnost interiéru ve stylu krápníkové jeskyně je podtržena secesní výzdobou plastik a soch z antické mytologie

JK Gastro House v samém centru Starého města

JK Gastro House se nachází na prestižní adrese v samém centru Starého města v ulici Na Můstku, což je garance multikulturního prostředí, jelikož naše prostory vyhledávají jak turisté, tak místní. Interiér celého domu představuje zlaté časy první republiky v měšťanském stylu. V mezaninu na vás čeká denní restaurace Legal s dominantním panoramatickým stropem, o domácí atmosféru se postarají krbová kamna a rozměrná malba vás zavede do prostředí natáčení s hvězdami stříbrného plátna. Naše kuchyně vychází z prvorepublikových receptů, ve kterých se mísí vlivy bohaté středoevropské kuchyně. Vše si vychutnáte stylově naservírované na dobovém porcelánu.

Hotel Villa

Pro příznivce seriálu " Ordinace v růžové zahradě" nebude exteriér tohoto klidného rodinného hotelu, který se nachází v Praze 10 ,neznámý. Součástí hotelu je i Restaurace V Růžové zahradě.

THE HOTEL FITZGERALD

The Hotel Fitzgerald je malebný a moderní boutique hotel, nacházející se v klidné části přímo v srdci Karlína, nedaleko od samého centra Prahy. Jeho strategické umístění je ideální volbou pro business klienty i pro hosty, kteří přijeli obdivovat krásy Prahy a chtějí zde strávit svůj volný čas.

MAMA SHELTER PRAGUE

Hotel Mama Shelter Prague je hotel, který se nachází v blízkosti Veletržního paláce a Planetária. Nabízí terasu s výhledem a zve hosty na jídlo v tradiční restauraci Centrum města se nachází cca ve vzdálenosti 2 km - Staroměstské náměstí., Pražský orloj a další. Hotel Mama Shelter Prague nabízí bufetovou snídani. Hosté si užijí dobré pokrmy mezinárodní kuchyně ve velké hotelové restauraci. Host si může vychutnat osvěžující nápoje v živém baru. Nejbližší stanice metra Vltavská je vzdálena 600 metrů. Hostům je k dispozici vířivka a masáže. Na místě je fitness centrum.

Restaurace Demínka

Restaurace Demínka je jedním z nejstarších restauračních provozů v Praze, neboť je vyjma malé přestávky otevřena již od roku 1886. V současné době je restaurace součástí řetězce Pilsner Urquell Original Restaurant. Zachován byl prvorepublikový interiér. Ve stylovém prostředí nabízí kvalitní českou kuchyni i speciality jako buřty na pivě nebo domácí hovězí burger, pečlivě točenou Plzeň a příjemnou obsluhu.

Restaurant Dian

DIAN je nová restaurace z dílny bratrů Khanha a Gianga Ta na pražské Brumlovce. Vietnamská fráze „di an“ v překladu znamená „jít jíst“. „Chtěli jsme vytvořit místo, kam budete rádi vyrážet se svými nejbližšími a ochutnávat pestrá jídla, skvělá vína a znamenité drinky.“ Dřevěné prvky, přírodní materiály, více jak 150 rostlin a rozlehlá otevřená kuchyň- to vše tvoří základ živého prostředí Dianu. Restaurace je rozdělena do tří hlavních částí: bezprostřední okolí otevřené kuchyně, střed restaurace s podlouhlými stoly a zadní klidnější část. Dian patří do skupiny Taro Group.

Wellness Hotel Step

naleznete v klidné části Prahy 9, pouhé 3 km od centra města. Komfortní ubytování, které uspokojí i náročnější hosty, je připraveno ve 159 útulně zařízených pokojích s celkovou kapacitou 380 lůžek. Pro pořádání přednášek, firemních akcí či oslav je připraveno 19 moderních, technicky vybavených konferenčních prostor s celkovou kapacitou přes 2 500 míst. Příjemný odpočinek nabízí wellness centrum s masážemi a vodním i saunovým světem. Zahrát si můžete indoor golf, bowling, tenis a další sporty.

Česká barmanská asociace

Česká barmanská asociace sdružuje profesionální barmany, baristy, teatendery a další specialisty na přípravu alkoholických i nealkoholických nápojů.

Zadejte co hledáte