Soukromá střední škola gastronomie

Již více než 30 let

Kurz vyřezávání do ovoce a zeleniny

Carving (dekorativní úprava čerstvého ovoce a zeleniny) má dávnou historii. Prvopočátky nalezneme v Asii, kde tato technika vyřezávání má své kořeny. V současné době se v gastronomii stále více klade velký důraz na estetiku, a proto se pro zvýšení atraktivity stává dekorativní úprava  ovoce a zeleniny nezbytnou součástí  nejen rautových stolů, ale může být i originálním dárkem.
Pro vyřezávání lze využít téměř jakékoli ovoce nebo zeleninu. Nejčastěji se využívá meloun nebo dýně, ale lze využít i avokádo, papáju, velmi oblíbeným materiálem je i jablko. Ze zeleniny pak mrkev, kedlubny, pórek, červená řepa. K vyřezávání se používají speciální dlátka a nožíky.

Pro zájemce jsou pořádány 3 typy kurzů :

  • jednoduché ozdoby a květy ze zeleniny a ovoce – jednoduché a složitější ozdoby a květy ze zeleniny a ovoce – květy z ředkviček, pórku, mrkve …
  • vyřezávání melounů – každý účastník si sám vyzkouší vyřezat 2 melouny, naučí se 2 dekory – květ jiřiny a růže
  • plastické motivy vyřezané do melounů – kurz je vhodný pro absolventy druhého kurzu, patří mezi náročnější. Náplní je vyřezávání např. zvířat


Délka kurzu : 2 dny
Cena :  1350,- Kč  pro studenty školy ( škola na tento kurz studentům částečně přispívá)
Místo konání :
 Soukromá střední škola gastronomie, Svídnická 599/1a, Praha 8
Lektoři : David a Andrea Beranovi
Termín konání : 10. – 11. 10. 2022

Zadejte co hledáte